Repetytoria: kursy do egzaminu ósmoklasisty

Dlaczego repetytoria?

Egzamin ósmoklasisty to weryfikacja ośmiu lat nauki, ale także stres, walka o wymarzoną szkołę i etap decydujący o dalszej drodze dziecka. Zadania egzaminacyjne lubią zaskakiwać, często nie przypominają tego, z czym uczeń miał do czynienia w szkole.

W trakcie naszych całorocznych kursów jest czas na powtórzenie materiału i ćwiczenie testów egzaminacyjnych. Zostawianie tego na moment tuż przed egzaminem jest złym pomysłem, bo nie da się powtórzyć całości materiału z klas 1-8 w miesiąc ani dwa. 

Jest jeszcze jeden aspekt: w szkole średniej program staje się jeszcze bardziej wymagający i bez dobrej podbudowy bardzo trudno będzie go realizować. Repetytorium daje szansę uzupełnienia luk w wiedzy i umiejętnościach, co będzie procentować aż do matury.

Jak zapisać dziecko na zajęcia?

Najłatwiej skorzystać z formularza Zgłoś ucznia. Można też zadzwonić na nr 509 434 454 lub skontaktować się przez email: sekretariat@lionheart.edu.pl

Język angielski

Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego odbywa się stacjonarnie w Markach przy ul. Dużej 32/3. Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie może być z nami w lokalu, może połączyć się online poprzez platformę Zoom. Taki uczestnik widzi pozostałych uczniów i nauczyciela i w pełni korzysta z zajęć. Kamerka nie jest wymagana, choć jest mile widziana, dla lepszej interakcji z uczniem, która w przypadku języka angielskiego jest istotna. Uczniowie potrzebują chęci do pracy, podręcznika i długopisu. Kursanci rozwiązują zadania w podręczniku i udzielają odpowiedzi ustnie; ci, którzy są z nami zdalnie, wpisują je na czacie, a dłuższe wypowiedzi pisemne zamieszczamy w Google Classroom. Dla jeszcze lepszego wsparcia i utrwalenia zagadnień uczniowie pracują regularnie z aplikacją do nauki języków (Duolingo).

Kurs przygotowawczy do egzaminu z angielskiego odbywa się z uwielbianą przez uczniów panią Agnieszką 🙂 realizujemy program podręcznika Repetytorium Ósmoklasisty

Na naszych zajęciach do ferii zimowych przerabiamy dwuczęściowy podręcznik Repetytorium Ósmoklasisty wydawnictwa Macmillan Education, Wydanie 2021 (prosimy o zakup podręcznika na własną rękę przed rozpoczęciem zajęć – zakupujemy obie części podręcznika, nie są koniecznie natomiast Zeszyty ćwiczeń). Realizujemy program zawarty w podręczniku, przypominając sobie słownictwo, przerabiając zagadnienia gramatyczne i ćwicząc funkcje i środki językowe potrzebne do płynnego poradzenia sobie z zadaniami na egzaminie ósmoklasisty. Regularnie również ćwiczymy formy wypowiedzi, które często są dla uczniów piętą achillesową, a które są istotnym, wysoko punktowanym elementem egzaminu. Do powtórek używamy często różnych narzędzi internetowych lubianych przez uczniów, takich jak Kahoot! czy Quzizz i Quizlet. Takie narzędzia uatrakcyjniają zajęcia i zwiększają motywację uczniów :).

Po feriach zimowych ruszamy z rozwiązywaniem arkuszy egzaminacyjnych, żeby uczniowie przyzwyczaili się do formuły egzaminu, przerobili jak najwięcej typowych zadań egzaminacyjnych, nauczyli się sposobów rozwiązywania tych zadań i oswoili ze stresem czasowym.

Sprawdź cennik

Zapisz dziecko na kurs z angielskiego już dziś!

Skorzystaj z formularza Zgłoś ucznia. Możesz też zadzwonić na nr 509 434 454 lub skontaktować się z nami przez email: sekretariat@lionheart.edu.pl

Matematyka

W tym roku repetytorium z matematyki odbywa się stacjonarnie przy ul. Dużej w Markach, w soboty w godz. 9:30-11:30. Osoby spoza Marek mogą dołączyć do streamingu online na platformie Zoom (świetnie sprawdziła się ta forma w poprzednich latach: uczniowie widzą tablicę i nauczyciela, nie muszą mieć włączonych kamerek, mogą zadawać pytania – pytania są mile widziane). Potrzebne są kartki i długopisy i chęci do pracy. 

Uczeń w trakcie kursu online z matematyki widzi tablicę, nauczyciela i może czynnie uczestniczyć w zajęciach.

Kurs jest przeznaczony dla uczniów przygotowujących się, aby jak najlepiej zdać egzamin z matematyki. Realizujemy program z podręczników „Teraz egzamin ósmoklasisty. Matematyka Repetytorium” oraz „Teraz egzamin ósmoklasisty. Arkusze egzaminacyjne” wydawnictwa Nowa Era, wydanie drugie 2022 – z pierwszego korzystamy na początku, z drugiego od okolic lutego, marca (prosimy o zakup obu podręczników na własną rękę przed przystąpieniem do zajęć).  

W drugim semestrze przerobimy też testy egzaminacyjne i przeprowadzimy próbne egzaminy. Celem jest:

  • powtórzenie procesów matematycznych wraz z ich odmianami („zawiłościami”);
  • rozwój umiejętności rozpoznawania złożonych problemów matematycznych w zadaniach;
  • nauka pokonywania kolejnych etapów rozwiązywania zadań;
  • rozpoznawanie typowych pułapek w zadaniach egzaminacyjnych;
  • oswojenie ze stresem czasowym.

Sprawdź cennik

Zapisz dziecko na kurs z matematyki już dziś!

Skorzystaj z formularza Zgłoś ucznia. Możesz też zadzwonić na nr 509 434 454 lub skontaktować się z nami przez email: sekretariat@lionheart.edu.pl

3 myśli w temacie “Repetytoria: kursy do egzaminu ósmoklasisty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: