O nas

LionHeart to my!

Agnieszka Balcerzak

Główna animatorka zajęć z języka angielskiego. Certyfikowana nauczycielka metody Genki English, posiadaczka wydanego przez University of Cambridge certyfikatu CPE (Certificate of Proficiency in English). Wulkan energii, a przy tym pełna ciepła i wyrozumiałości.

Andrzej Balcerzak

Wielbiciel matematyki i wielki fan przyjaznych metod nauczania.

Jak uczymy?

W LionHeart prowadzimy zajęcia:

  • z języka angielskiego dla klas 1-8;
  • z matematyki dla klas 5-8 oraz szkół średnich.

Angielski to kurs progresywny, trzyetapowy, obejmujący metody przyjazne dla ucznia, bogate w interakcje i multimedia:

  • etap 1 (klasy 1-3/4): zajęcia są prowadzone metodą Genki English. Jest to tzw. metoda immersyjna, obejmująca dużą ilość zabaw, piosenek i gier, dzięki którym uczeń szybko zaczyna czynnie używać języka angielskiego – odzwierciedlamy w pewnym stopniu to, jak język poznają dzieci w krajach anglojęzycznych. Metoda Genki English jest uznana przez British Council i stosowana jako podstawowa metoda nauki angielskiego w publicznych szkołach w kilku krajach, m.in. w Japonii i na Słowacji. W połowie kursu podstawowego, gdy dzieci osiągają naturalną gotowość językową, wprowadzamy też czytanie.
  • etap 2 (klasy 4/5-7): tu zaczyna być poważniej 🙂 pojawiają się fajne multimedialne podręczniki i strefa ćwiczeń online, a my kontynuujemy naukę, rozwijając umiejętności pisania, poznając gramatykę i dążąc do płynności wypowiedzi; wykorzystujemy tu dużo nowych technologii, smartfony i komputery, dzięki czemu uczniowie chętnie uczestniczą w lekcjach. Są to zupełnie inne zajęcia niż w szkole, bardzo out of the box!
  • etap 3 (klasa 8): w klasie ósmej przygotowujemy się do egzaminu ósmoklasisty. Bazujemy na repetytorium wydawnictwa Macmillan Education, naszym zdaniem najlepiej odzwierciedlającym zadania na egzaminie. W pierwszym semestrze powtarzamy cały materiał szkolny, w drugim ćwiczymy testy, aby uczniowie oswoili się z wyzwaniami, które przed nimi staną.

Matematyka jest od początku prowadzona autorską metodą „I ♥ matma”. Jest to metoda iteracyjna, wzbogacona o elementy grywalności. Polega na tłumaczeniu i odpowiednio dobranych ćwiczeniach – tak, by uczeń zapamiętał poszczególne procesy, które zachodzą podczas rozwiązywania zadań. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów, którzy mają trudności ze zrozumieniem tłumaczenia metodą podręcznikową.

%d blogerów lubi to: