Jak uczymy angielskiego?

W LionHeart kładziemy nacisk na przyjazną naukę języka, w sposób zbliżony do naturalnych etapów jego poznawania przez dzieci w krajach anglojęzycznych. Nie zawalamy maluchów książkami, ćwiczeniami zadawanymi do domu, na to będzie jeszcze czas. Zamiast tego wzbudzamy w nich radość z używania języka angielskiego czynnie już od pierwszych zajęć. Nasz program nauki w klasach 1-8 podzielony jest na trzy zasadnicze etapy:

Etap 1 (od klasy 0 i 1)

U najmłodszych dzieci zajęcia prowadzimy z użyciem metody Genki English. Jest to niezwykle przyjazna metoda immersyjna, obejmująca dużą ilość zabaw, piosenek i gier, dzięki którym uczeń szybko zaczyna czynnie używać języka angielskiego.

Metoda Genki English jest uznana przez British Council i stosowana jako podstawowa metoda nauki angielskiego w publicznych szkołach w kilku krajach, m.in. w Japonii i na Słowacji. W połowie kursu podstawowego, gdy dzieci osiągają naturalną gotowość językową, wprowadzamy też czytanie.

Etap 2 (od klasy 3 i 4)

W klasach 3 i 4 zaczyna się poważniejszy etap 🙂 Wprowadzamy multimedialne podręczniki i strefę ćwiczeń online, rozwijamy umiejętności pisania, poznajemy gramatykę i dążymy do płynnego wypowiadania się,

Na tym etapie wykorzystujemy dużo nowych technologii, smartfony i komputery, dzięki czemu uczniowie chętnie uczestniczą w lekcjach. Dla przykładu, wprowadzamy spotkania online z dziećmi z zagranicy. Są to zupełnie inne zajęcia niż w szkole, bardzo out of the box!

Etap 3: klasa 8

W klasie ósmej przygotowujemy się do egzaminu ósmoklasisty. Bazujemy na repetytorium wydawnictwa Macmillan Education, bardzo zbliżonym do wyzwań egzaminacyjnych. W pierwszym semestrze powtarzamy cały materiał szkolny, w drugim ćwiczymy testy bardzo podobne do tych, które pojawią się na egzaminie ósmoklasisty.

Nasze zajęcia odbywają się w niewielkich grupach (idealnie 8-12 dzieci). Prowadzimy lekcje w Markach i na Targówku, w najmłodszych klasach: w czasie świetlicowym odprowadzamy i przyprowadzamy dzieci do świetlicy. Możesz zapisać do nas dziecko przez cały rok albo poprosić o zorganizowanie lekcji pokazowej. Zadzwoń: tel. 509 434 454, napisz email na adres sekretariat@lionheart.edu.pl albo skorzystaj z formularza Zgłoś ucznia. Do zobaczenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: