Od kiedy uczyć dzieci języka angielskiego?

Według strony Teaching English prowadzonej przez BBC najlepszy moment, aby zacząć uczyć dzieci języka angielskiego, to okres między 6 a 13 rokiem życia. Oczywiście dotyczy to dzieci z krajów, w których język angielski nie jest językiem rodzimym.

Lekcje metodą Genki English Warszawa Targówek Marki Białołęka
Ważne, aby pierwsze lekcje angielskiego dla dzieci miały dużo elementów zabawy, a nie studiowania

Coco Monkey+ zajmuję się od kilku lat uczeniem języka angielskiego dzieci w klasach 1-4 szkoły podstawowej. Moim zdaniem również jest to doskonały czas, aby rozpocząć naukę obcego języka.

Metoda Genki English, której używam, wspaniale odpowiada na naturalne potrzeby dzieci – wyładowania energii, angażowania ich zmysłów, śmiechu, krzyku, ruchu i w tym wszystkim – naturalnej nauki języka.

Z doświadczenia z poprzednimi rocznikami wiem, że późniejszy kontakt z tradycyjnymi lekcjami w szkole może być przeżyciem traumatycznym. Pojawiają się wymagania, zadania, prace domowe, kartkówki, klasówki… Dzieci uczone metodą Genki English znacznie łatwiej przechodzą przez ten trudny okres, lepiej sobie radzą w szkole, uzyskują lepsze oceny z angielskiego, mają po prostu lepszy start w tym języku, lepszą opinię i czy nie najważniejsze – dobre emocje związane z nauką języka angielskiego.

%d blogerów lubi to: