Instrukcja wejścia na lekcję w aplikacji Zoom

Uwaga:

  • zalecamy korzystanie z aplikacji Zoom na komputerze lub na tablecie. Nie zalecamy natomiast korzystania z telefonów komórkowych – mają za mały ekran dla matematyki i uniemożliwiają gry multimedialne na angielskim
  • dla osób nieznających Zooma próbę instalacji zalecamy podjąć odpowiednio wcześniej przed zajęciami
  • może się zdarzyć tak, że w razie słabego połączenia internetowego uczeń utraci łączność z zajęciami. Wtedy wystarczy ponownie na nie wejść
  • jeśli aplikacja kiedyś działała dobrze, ale pojawiły się problemy, pierwszym krokiem powinna być jej aktualizacja;
  • zajęcia rozpoczynają się punktualnie. Jeśli widzisz komunikat „Please wait, the meeting host will let you soon” dłużej niż kilka minut po czasie rozpoczęcia zajęć, najczęściej przyczyną jest próba zalogowania się bez użycia prawdziwego imienia i nazwiska. Ze względów bezpieczeństwa osoby podające samo imię (lub pseudonimy) nie są wpuszczane na lekcje online. W takiej sytuacji wyjdź i zaloguj się, używając pełnego imienia i nazwiska.

Instrukcja instalacji

Ściągamy aplikację Zoom

Instalujemy aplikację i jeśli jeszcze nie mamy konta, rejestrujemy się w niej (zakładamy konto).

Po zalogowaniu do aplikacji wybieramy opcję „Join”.

Pojawi się okno, które ma dwa pola:

W polu „Meeting ID or Personal Link Name” wpisujemy numer spotkania, który otrzymali Państwo od nas (uwaga: numery są różne w zależności od zajęć, zupełnie inne numery wpisujemy na zajęcia z matematyki i z angielskiego).

W polu „Your Name” wpisujemy imię i nazwisko ucznia (osoby inne niż nasi uczniowie nie są wpuszczane ze względów bezpieczeństwa).

Nie klikamy żadnych innych opcji. Po wpisaniu obu tych rzeczy klikamy przycisk „Join” w prawym dolnym rogu.

Pojawi się prośba o decyzję, czy uruchamiać kamerę, czy nie.

Na angielskim zalecamy opcję „Join with Video”, czyli z kamerą. Na matematyce nie jest ona konieczna i można wybrać „Join without Video”.

Po tym etapie wchodzimy do „poczekalni”, gdzie czekamy, aż lektor rozpocznie spotkanie. Będziemy widzieć taki komunikat:

Gdy rozpocznie się spotkanie, program poprosi nas o włączenie mikrofonu. Jest to kluczowy moment, aplikacja może tu zaprezentować różne komunikaty w zależności od urządzenia, na którym się łączymy. Wybieramy opcję „Join with Computer Audio”, albo „WiFi„, albo „WiFi or Cellular Data”, wszystkie są widoczne na poniższych obrazkach.

Od tego momentu trzeba tylko chwilę poczekać na połączenie i powinniśmy zobaczyć lektora 🙂

Jeśli nauczyciel nas nie słyszy, pierwszą opcją jest sprawdzenie, czy mamy włączony mikrofon.

%d blogerów lubi to: