Instrukcja wejścia na lekcję w aplikacji Zoom

Uwaga:

• zalecamy korzystanie z aplikacji Zoom na komputerze lub na tablecie. Nie zalecamy natomiast korzystania z komórek – mają za mały ekran dla matematyki i uniemożliwiają gry multimedialne na angielskim
  • dla osób nieznających Zooma próbę instalacji zalecamy podjąć odpowiednio wcześniej przed zajęciami
  • może się zdarzyć tak, że w razie słabego połączenia internetowego uczeń utraci łączność z zajęciami. Wtedy wystarczy ponownie na nie wejść
  • jeśli aplikacja kiedyś działała dobrze, ale pojawiły się problemy, pierwszym krokiem powinna być jej aktualizacja.

Instrukcja instalacji

Ściągamy aplikację Zoom

Instalujemy aplikację i jeśli jeszcze nie mamy konta, rejestrujemy się w niej (zakładamy konto).

Po zalogowaniu do aplikacji wybieramy opcję „Join”.

Pojawi się okno, które ma dwa pola:

W polu „Meeting ID or Personal Link Name” wpisujemy numer spotkania, który otrzymali Państwo od nas (uwaga: numery są różne w zależności od zajęć, zupełnie inne numery wpisujemy na zajęcia z matematyki i z angielskiego).

W polu „Your Name” wpisujemy imię i nazwisko ucznia (osoby inne niż nasi uczniowie nie są wpuszczane ze względów bezpieczeństwa).

Nie klikamy żadnych innych opcji. Po wpisaniu obu tych rzeczy klikamy przycisk „Join” w prawym dolnym rogu.

Pojawi się prośba o decyzję, czy uruchamiać kamerę, czy nie.

Na angielskim zalecamy opcję „Join with Video”, czyli z kamerą. Na matematyce nie jest ona konieczna i można wybrać „Join without Video”.

Po tym etapie wchodzimy do „poczekalni”, gdzie czekamy, aż lektor rozpocznie spotkanie. Będziemy widzieć taki komunikat:

Gdy rozpocznie się spotkanie, program poprosi nas o włączenie mikrofonu. Jest to kluczowy moment: wybieramy opcję „Join with Computer Audio”.

Od tego momentu trzeba tylko chwilę poczekać na połączenie i powinniśmy zobaczyć lektora 🙂

W razie problemów jesteśmy do dyspozycji pod nr. 509 434 454.