Ważna informacja o lekcjach matematyki w LionHeart

Drodzy Państwo, Mili Uczniowie

Zajęcia online z matematyki będą odbywać się już począwszy od soboty 14 marca, za pośrednictwem aplikacji CLICKMEETING. Prowadzimy na tej platformie od pewnego czasu kurs z rozwiązywania zadań z treścią. Doskonale sprawdziła się ona w pracy z uczniami. Będziemy z niej korzystać za pomocą:

• albo aplikacji na tablecie – wtedy najpierw ściągamy aplikację CLICKMEETING z Appstore lub Google Play, następnie wybieramy opcję „I’m an attendee” i podajemy kod pokoju.

W kolejnym kroku program poprosi ucznia o imię, adres email oraz hasło.

Hasło oraz kod pokoju otrzymają Państwo od nas w osobnej korespondencji.

Ze względu na ograniczenia techniczne nie zalecamy natomiast używania smartfonów do uczestnictwa w lekcjach online.

Zajęcia będą rozpoczynały się punktualnie, więc jeśli ktoś zaloguje się wcześniej, znajdzie się w poczekalni (waiting room) i automatycznie zostanie przeniesiony do webinaru, gdy tylko rozpoczną się zajęcia. Prosimy o punktualne przybycie, najlepiej kilka minut przed czasem!

Uczniów prosimy o przygotowanie:

• aktualnej książki do matematyki (w przypadku repetytorium dla ósmoklasistów zaczniemy od korzystania z naszej „białej” książki, w miejscu, w którym skończyliśmy)
  • zeszytu lub kartek, długopisu lub ołówka.

Uczeń będzie miał za zadanie:

• uważnie słuchać
  • myśleć i rozumieć
  • rozwiązać zadanie i podać wynik na czacie 🙂

W momencie rozpoczęcia zajęć online trzeba zlikwidować okienko zasłaniające część tablicy, robi to się klikając opcję „przyłącz” na tym okienku (patrz obrazek poniżej):

Matma zadania z trescia 2

Uwaga! w razie problemów z dźwiękiem podczas kursu zalecamy jedną z trzech rzeczy:

1. ściszenie głośników
  2. wyjście i ponowne zalogowanie się
  3. zmiana sprzętu, na którym jest oglądany kurs.

Do zobaczenia!