Storytelling, czyli czytanie z dziećmi opowieści po angielsku

Jesteśmy po pierwszych warsztatach typu storytelling, które odbyły się w mareckim Centrum Aktywności Fabryczna 3 – aż trudno uwierzyć, że minął już tydzień 🙂

IMG_8833

Historia, która nas zajmowała, to opowieść o kichającym misiu (Sneezy Bear), który nie mógł nic zjeść, bo gdy tylko się zbliżał do jedzonka, to kichał. Dzieci razem z Panią Agnieszką kichały, wydmuchiwały nos w chusteczkę, śledziły opowieść i naśladowały misia próbującego jeść. Wszystko odbywało się cały czas po angielsku: dzieci powtarzały frazy (nawet całe zdania!), uczyły się nowych wyrażeń i rozumienia słuchanego tekstu.

lionheart_storytelling

Gdy każde dziecko otrzymało własną pacynkę, przez całą historię przeszliśmy jeszcze raz, ale tym razem to dzieci odgrywały role, jadły pyszne leśne owoce (blueberries, cherries) i miodek (honey), aby pokazać misiowi, że jednak się da 🙂 A miś zapoznał dzieci z leśnymi pszczółkami (bees) i mrówkami (ants)!

Atschoo! Yummy yummy, rumbly tummy, sticky honey in my tummy, stickerly deliscious!

Kolejny storytelling w Markach już 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Okólna 14) o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci – wstęp wolny!